گرانی بی سابقه دربازار مسکن

وی یاد اور شد : در ایران برخلاف کشورهای خارجی، رکود اقتصادی قیمت مسکن را افزایش داده است.
وی ادامه داد: در صورتی که اقتصاد یک کشور بیمار شود، امکان برنامه ریزی و سرمایه گذاری به ویژه در بخش مسکن ایجاد نمی شود.
این مقام صنفی با بیان اینکه در تمامی کشورهای دنیا رکود در اقتصاد کشور موجب تنزل قیمت می شود، افزود: در ایران رکود اقتصادی موجب افزایش قیمت به خصوص در بخش مسکن شده است.
پورشیرازی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از مسئولان راهکارهایی برای کاهش قیمت مسکن ارائه کرده اند، اما متاسفانه این راهکارها عملی نشده است.
*** رکود معاملات درعین گرانی
مجید جلیل سرقلعه عضو کمیسیون عمران مجلس هم ضمن تایید رکود درعین افزایش قیمت به خبرنگار ما گفت: خرید و فروش مسکن به‌خصوص آپارتمان در رکود بی‌سابقه‌ای به‌سر می‌برد. سودجویان در این حوزه به‌هیچ عنوان تن به کاهش قیمت‌ها نمی‌دهند و این امر باعث این رکود شده است.
وی اظهار داشت : این افزایش قیمت توان خرید متقاضیان مسکن را کاهش داده و یکی از عوامل رکود در بخش مسکن شده است. در کنار این رکود جو روانی حاصل شده از افزایش قیمت، موجب خالی نگهداشتن آپارلتمان‌ها شده که در آینده بتوانند با فروش با فروش آنها به سود بیشتری دست پیدا کنند و این امر موجب افزایش رهن و اجاره نیز شده است و زندگی مصرف‌کنندگان مسکن در بخش رهن و اجازه نیز دچار مشکل شده و به چالشی در زندگی آنها تبدیل شده است.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: جای نظارت دولت به‌خصوص وزارت راه و شهرسازی در این فرایند خالی است! و مردم نمی‌دانند به چه مرجعی مراجعه و مشکلات خود در این حوزه را با چه کسی در میان بگذارند. عدم عرضه در مسکن مهر و عدم تکمیل پروژه‌های کلان این سیاست نیز به این فرایند کمک کرده و اگر کنترل و نظارتی در این رابطه تدبیر نشود، احتمال اینکه نقدینگی‌های خانگی ارزی و ریالی با توجه به رکود طلا و ارز در کشور و جهان، به این بازار سوق پیدا کند زیاد است و آن وقت است که نظارت و کنترل اصلا امکان ندارد و به انفجار قیمت‌ها در این حوزه می‌انجامد و تاثیر بسزایی بر اقتصاد خواهد داشت.
***مسکن از تورم سبقت گرفت

اگر چه گرانی مسکن از سال قبل شروع شد , اما برخی کارشناسان بر این عقیده اند که سال 92 اوج گرانی خواهد بود ,این اتفاق را انها به بعد ازانتخابات موکول کرده بودند ,این درحالی است که این افزایش سرسام اور قیمتها از همین ماههای اول رقم خورد , درعین حال هنوز هم برخی بر این باورند که حرکت صعودی قیمتها پس از انتخابات خواهدبود وانچه اکنون رخ داده مقدمه گرانی است که قرار است رخ دهد.

درهمین راستا, رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن از شاخص تورم عبور کرده است، گفت: در نیمه دوم سال گذشته بازار مسکن با جهش قیمتی روبرو شد که دو بار در سالهای گذشته هم مسکن این جهش قیمتی را تجربه کرد.
مصطفی قلی خسروی با اشاره به اینکه افزایش قیمت مسکن درسال گذشته از شاخص تورم هم عبور کرد، گفت: قیمتها تابعی از اقتصاد کشور است و با افزایش نرخ در دیگر بازارها قیمتهای بخش مسکن هم افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه خرید و فروش مسکن از نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته با افزایش مواجه شد، گفت: در نیمه دوم سال پیش با یک جهش قیمتی روبرو بودیم که دو بار در سالهای گذشته هم این جهش قیمتی در بازار مسکن بوجود آمد.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک تصریح کرد: یک بار در سال 68 جهش بالایی را در قیمتهای مسکن داشتیم که دلیل آن قطعنامه 598 و پایان جنگ ایران و عراق بود و یک بار هم در سال 86 نرخ مسکن افزایش یافت.

وی با بیان اینکه هرکدام از این افزایش قیمتها مدتی بازار را در رکود فرو برد، اظهار داشت: با افزایش نرخ مسکن، توان خرید متقاضیان کم می شود و همین موضوع رکود را در بازار مسکن بوجود می آورد، ضمن آنکه با افزایش قیمت مسکن تعداد مراجعه به بنگاه های املاک هم کاهش می یابد.

قلی خسروی با اشاره به اینکه افزایش قیمت مسکن به نفع بنگاه های املاک نیست، بیان کرد: اتحادیه مشاوران املاک به دنبال ثبات نرخها در بازار مسکن است، زیرا این موضوع منجر به این می شود که رونق بیشتری در خرید و فروش مسکن باشد.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در خصوص تاثیر افزایش قیمت بر بخش اجاره بها، گفت: به طور حتم افزایش قیمت در این بخش تاثیر بر اجاره بها می گذارد و تغییراتی را در این بخش بوجود می آورد.

معاون بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران هم درباره زمان خرید خانه به مردم توصیه کرد:اگر فردی تصمیم دارد خانه بخرد زمان حال تا قبل از برگزاری انتخابات ،زمان مناسبی است،اما اگر فردی منتظر است تا انتخابات برگزار شود و بعد اقدام به خرید کند باید بگویم نباید انتظار داشته باشد با قیمتهای ثابت فعلی بتواند خرید خود را انجام دهدچراکه معمولا در تابستان رشد قیمت داشته ایم.
حسام عقبایی در پاسخ به این سوال که یعنی با این اوصاف در تابستان با جهش قیمتی مسکن همراه خواهیم بود یانه؟ گفت:فکر نمیکنم ؛با توجه به رکود نسبی که در حال حاضر در بخش مسکن کشور وجود دارد پیش بینی جهش قیمت از نظرمن وجود ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر متقاضی تصمیم داشته باشد خانه خود را تبدیل به احسن کند به عنوان مثال خانه 60متری خود را به خانه ای 90متری تبدیل کند آیا زمان فعلی را برای این کار پیشنهاد میکنید؟یا نه؟گفت:بدون شک زمان خوبی برای خرید است اما توصیه میکنم فاصله زیادی بین فروش خانه و خرید خانه بعدی نیندازید،چون چندان اقتصاد در حوزه مسکن قابل پیش بینی نیست.

وی توضیح داد:ممکن است استرس زیادی برای افراد در این زمان به وجود آید از طرف دیگر پیشنهادمیکنم مطالعات زیادی بین فایل های آماده فروش داشته باشند و تعداد فایل های موردنظر خود را بیشتر کنند ،چون در مرحله ای هستیم که رکود معاملاتی در خرید و فروش وجود دارد ممکن است فایل مورد نظر با تغییر نظر فروشنده برای فروش منتفی شود.

***دولت وارد بازار نشد
درحالی که دولتمردان معتقدند با مسکن مهر بزرگترین دخالت را در بازارمسکن داشته و ضمن کنترل بازار , به بخش عمده ای از نیاز مردم به مسکن پاسخ داده اند , برخی هیچیک از این ادعاها را قبول ندارند و بر این باورند که مسکن مهر در رسیدن به اهدافش ناموفق بوده است .
یک عضو کمیسیون عمران مجلس دراین باره، با اشاره به اینکه دولت هیچ گاه برای نظارت و کنترل قیمت‌ها به بازار مسکن وارد نشده، گفت: حضور دولت در بازار مسکن و اجاره بها به معنی سرمایه گذاری گروه‌های خاص و وابسته دولتی دراین بخش بوده، که نه‌تنها باعث کاهش قیمت‌ها نشده بلکه نوعی رانت خواری و دلال بازی را در بازار مسکن و اجاره بها بوجود آورده است.
علی نعمت چهاردولی با اشاره به اینکه دولت حق دخالت در بازار مسکن را ندارد، گفت: دولت در بازار مسکن تنها باید به نظارت پرداخته و از دخالت‌های بی مورد در این بازار و بویژه اجاره بها خودداری کند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ورود دولت به بخش مسکن باعث افزایش قیمت‌ها شده است، افزود: حضور دولت در بازار مسکن به معنی سرمایه گذاری گروه‌های خاص و وابسته دولتی در بخش مسکن بوده، که نه‌تنها باعث کاهش قیمت‌ها نشده بلکه نوعی رانت خواری و دلال بازی را در بازار مسکن و اجاره بهاء بوجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه دولت هیچ گاه برای نظارت و کنترل قیمت‌ها به بازار مسکن وارد نشده، تصریح کرد: دولت در بازار مسکن باید به چرایی بوجود آمدن افزایش قیمت‌ها بپردازد، نه اینکه به ایجاد تورم و گرانی در بخش مسکن و اجاره بها دامن بزند.
چهاردولی با انتقاد از افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر اظهار داشت: طرح مسکن مهر توسط دولت امر مثبت و پسندیده‌ای بود، اما امروز شاهد افزایش قیمت در بخش مسکن مهر هستیم به گونه‌ای که حتی افراد تحت پوشش بهزیستی که از توان مالی کمی برخوردارند نتوانسته‌اند صاحب‌خانه شوند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: پروژه مسکن مهر برای افراد فاقد مسکن در نظر گرفته شده، در حالی که همان فرد در حال حاضر برای ثبت نام در این پروژه باید مبلغی بیش از 10 میلیون تومان پرداخت کند که این امر برای چنین فردی غیر ممکن است.
وی با بیان اینکه حتی در طرح مسکن مهر نیز شاهد واسطه‌گری و دلال بازی هستیم، تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از پیمانکاران پروژه مسکن مهر وارد دلال بازی در این طرح شده‌اند که این امر باعث ایجاد نابسامانی‌هایی در طرح مسکن مهر شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه دولت بدون هیچگونه ضابطه‌ای وارد بازار مسکن شده، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی اگر دولت وارد بخش اجاره بهای مسکن شود به طور حتم همانند بازار خودرو، پسته، روغن و غیره، شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود، لذا دولت بهتر است بجای دخالت‌های نابجا کار را به اصناف واگذار کرده و خود تنها به نظارت بپردازد.

 

زمین 6 هزار و 700 متری

در شهرک ناز کرج به فروش می رسد

در 7 قطعه حدود 900 متری

با سند های مجزا و تفکیک شده

هر سند دارای آب و تلفن

کاربری تجاری و مسکونی

یک جا سه میلیارد تومان فروخته می شود

 

 

@@@

 

 

مشارکت کلنگی مستقلات فروش مغازه ملک اداری

پروفایل املاک خود را برای خرید یا فروش برای ما sms کنید

املاک مورد نظر شما را برای خرید یا املاک مورد نظرتان را برای فروش فایل می کنیم

و پروفایل شما را به مخاطبان و جستجو گران بخش املاک و مسکن اطلاع می دهیم تا در صورت توافق و پسند پای میز معامله دعوت شوند.

مشخصات پروفایل خود برای فروش یا خرید را به شماره زیر با پیامک ارسال کنید یا تماس بگیرید:

تلفن تماس:آقای ملکان

32 644 32 0935

 

 

32  644  32  0935

32  644  32  0935

32  644  32  0935

 

فایل های خرید یا فروش خود را برای ما کنید

فایل های خود را با فرمت زیر به علاوه شماره تماس برای ما ارسال کنید

طریقه ارسال با پیام کوتاه یا ایمیل است

melkiraan@gmail.com

ما در کمترین فرصت شما را با مشتریان مورد نظرتان ارتباط می دهیم

مشارکت کلنگی مستقلات فروش مغازه ملک اداری

 

عناوین مطالب منتشر شده املاک تهران


» رهن و اجاره خانه در غرب تهران :: ۱۳٩٢/٢/۱٠
» بهترین ملک و زمین ها در بهترین مناطق :: ۱۳٩٢/٢/٧
» خانه و مسکن غرب تهران :: ۱۳٩٢/٢/۴
» صلوات خاصه امام رضا(ع)/ صوت :: ۱۳٩٢/٢/٢
» پروفایل املاک خود را ارسال کنید :: ۱۳٩٢/۱/۳۱
» افزایش تقسیط وام مسکن به 20 سال :: ۱۳٩٢/۱/٢۴
» شهرک مهدی رحمتی :: ۱۳٩٢/۱/۱٧
» املاک غرب تهران :: ۱۳٩٢/۱/۱٠
» املاک تهران املاک غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱٢/٢۶
» آپارتمان های نواب :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» پیش فروش آپارتمان های فردوس :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» انبوه سازان :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» وام خرید مسکن 40 میلیونی می‌شود؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» توصیه‎هایی مهم به خریداران ملک و آپارتمان :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٩
» فروش ملک تجاری اداری در افسریه :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» کد رهگیری : این بار برای معاملات خودرو :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» رکود بازار مسکن معاملات را قفل کرده است :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» پروفایل املاک خود را برای خرید یا فروش برای ما sms کنید :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» مطالب منتشر شده ملک ایران :: ۱۳٩۱/۱٢/۸
» مسکن پردیس :: ۱۳٩۱/۱٢/۶
» اجاره آپارتمان در غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱٢/۶
» املاک ترکیه اسپانیا استرالیا :: ۱۳٩۱/۱٢/۵
» حافظ هولدینگ :: ۱۳٩۱/۱٢/۵
» خرید و فروش خانه کلنگی :: ۱۳٩۱/۱٢/۵
» مسکن و خانه غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱٢/۴
» یک خانه ویلایی میلیاردی در شمال تهران +تصاویر :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» املاک تهران و حومه :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» آئین نامه اجرایی قانون روابط موجر و مستاجر :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» قیمت خانه ویلایی در تهران :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» فروش کلنگی 225 متر زیربنا در منطقه بهارشمالی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» فروش خانه کلنگی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱
» فروش فوری مستغلات :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۸
» بورس املاک تهران :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۸
» بورس املاک غرب تهران بلوار فردوس :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۸
» فروش آپارتمان نوساز :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٧
» پیش فروش مسکن در بلوار فردوس :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۶
» فروش آپارتمان در بلوار فردوس :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۵
» پیش فروش آپارتمان های شیک :: ۱۳٩۱/۱۱/٢٢
» فروش آپارتمان در سردار جنگل :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۱
» فروش آپارتمان نوساز در بهار جنوبی :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۱
» کلنگی با سند تجاری :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۱
» فروش زمین در کرج :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۱
» مشارکت کلنگی مستقلات فروش مغازه ملک اداری :: ۱۳٩۱/۱۱/٢۱
» خرید و فروش :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۸
» ملک های مشابه :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۶
» فروش آپارتمان بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۶
» بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» قویترین سیستم فایلینگ مسکن :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» قویترین سیستم فایلینگ مسکن :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» قویترین سیستم فایلینگ :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» وبلاگ ملکیران وبلاگ ملک ایران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» وبلاگ ملکیران وبلاگ ملک ایران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۴
» سازندگان املاک غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱٢
» املاک غرب بلوار تعاون بلوار فردوس :: ۱۳٩۱/۱۱/۱٢
» املاک تهران املاک غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۱
» املاک شهر زیبا بلوار تعاون سرو عدالت :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۱
» جدول/ قیمت مسکن در تهران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۱
» عناوین مطالب منتشر شده وبلاگ املاک تهران املاک طهران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱۱
» تخصیص وام مسکن به خانه های 20 ساله :: ۱۳٩۱/۱۱/٩
» جدول قیمت‌های نجومی مسکن در منطقه یک تهران/ 305 متری در زعفرانیه 6 میلیارد و 100 :: ۱۳٩۱/۱۱/۸
» فایل های خود را با فرمت زیر برای ما ارسال کنید :: ۱۳٩۱/۱۱/۶
» خرید و فروش املاک به قیمت روز :: ۱۳٩۱/۱۱/۳
» املاک طهران :: ۱۳٩۱/۱۱/٢
» قیمت خانه و مسکن بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/٢
» بلوار فردوس بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» فایل های خود را با فرمت زیر برای ما ارسال کنید :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» بلوار فردوس خرید ، فروش ، اجاره ، رهن :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» پروفایل املاک خود را برای خرید یا فروش ایمیل کنید :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» املاک بلوار فردوس غرب و شرق :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» نقشه بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» املاک بلوار تعاون :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» املاک شهر زیبا شهران :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» املاک شهر زیبا :: ۱۳٩۱/۱۱/۱
» املاک بلوار فردوس غرب و شرق، شهر زیبا :: ۱۳٩۱/۱٠/۳٠
» املاک بلوار فردوس :: ۱۳٩۱/۱٠/٢۸
» پروفایل املاک در غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱٠/٢٧
» پروفایل املاک خود در غرب تهران را sms کنید :: ۱۳٩۱/۱٠/٢۶
» پروفایل املاک خود را با پیامک بفرستید :: ۱۳٩۱/۱٠/٢۶
» املاک غرب تهران :: ۱۳٩۱/۱٠/٢۵

 

 

/ 0 نظر / 55 بازدید